Mosiądzowanie jest jedną z popularniejszych metod galwanizacji, która polega na detalicznym pokryciu przedmiotów cienką warstwą mosiądzu przy zastosowaniu powłok podkładowych. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w dekoratorstwie, gdzie wykorzystuje się ją m.in. do pokrywania mosiężną powłoką uchwytów meblowych czy wyrobów oświetleniowych. Jednak wyróżnić należy także mosiądzowanie techniczne, mające na celu względy praktyczne, a dokładnie przedłużenie żywotności przedmiotów ze stali i metali kolorowych.

W celu nawiązania współpracy z naszą firmą zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Usługę mosiądzowania świadczymy dla Klientów zarówno z Krakowa, jak i innych miejscowości z Małopolski. Zachęcamy także do zadawania nam pytań dotyczących tej oferty.

Jak przebiega proces mosiądzowania?

W trakcie mosiądzowania galwanicznego powstają powłoki, które składają się w 20-30% z cynku oraz w 70-80% z miedzi. W kąpieli cyjankowo-alkalicznej następuje powiązanie miedzi z cynkiem, w efekcie czego powstaje powłoka mosiężna. Taka powłoka może być stosowana zarówno jako samodzielna warstwa dekoracyjna o właściwościach ochronnych, jak i jako jedna z powłok w procesie niklowania. Warto bowiem zaznaczyć, że mosiądz łatwiej się przyswaja na niklowanej powierzchni i dłużej zachowuje swoje właściwości.

Powłoki uzyskane w procesie mosiądzowania galwanicznego mogą różnić się barwą. Ostateczny kolor uzależniony jest od procentowej zawartości miedzi w stopie – może przybierać różne odcienie od czerwonych po złote. Chcąc uzyskać zadowalający efekt mosiądzowania, należy pamiętać o uprzednim dokładnym oczyszczeniu przedmiotu.