Srebrzenie galwaniczne polega na pokryciu powierzchni specjalną powłoką srebra zwiększającą jej trwałość i odporność na działanie procesów chemicznych i korozyjnych. Ponadto proces ten poprawia podatność przedmiotów na lutowanie, a także ich przyczepność. Srebro samo w sobie jest też doskonałym przewodnikiem ciepła i prądu. Srebrzenie techniczne, a więc podnoszące parametry wytrzymałościowe przedmiotów znajduje zastosowanie m.in. w przemyśle elektronicznym i elektrotechnicznym. Zalety srebrzenia technicznego sprawiają, że istnieje popyt na takie usługi. Jednak proces nakładania powłok galwanicznych ze srebra wykorzystywany jest również dekoratorstwie, w tym m.in. w przemyśle jubilerskim, meblarskim czy numizmatyce. Srebro cechuje bowiem piękny połysk i duża zdolność odbijania światła, co pozwala na podniesienie walorów estetycznych przedmiotów nim pokrytych.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej usługi srebrzenia. Podejmujemy współpracę z Klientami zarówno z Krakowa, jak i mniejszych miejscowości z Małopolski. Zapraszamy do kontaktu zarówno osoby prywatne, jak i firmy.

Rodzaje srebrzenia

Oferujemy srebrzenie elektrolityczne, polegające na pokryciu srebrem m.in. stali, miedzi, aluminium, mosiądzu i brązu. Ma ono na celu głównie względy estetyczne i techniczne. Wykonywane jest na podkładzie miedzi cyjankowej, niklu lub srebra wstępnego. Innym rodzajem galwanizacji jest srebrzenie chemiczne, poprawiające przyczepność przedmiotów oraz tamponowe – wpływające dodatkowo na lepszy opór przejścia produktów. Państwa uwadze polecamy także srebrzenie twarde, przeprowadzane z dodatkiem antymonu.